a) Hráč nesmí být aktivním profesionálním hráčem hrající jinou registrovanou soutěž (ELH, 1. a 2. ligu nebo krajský přebor (KLM, KSM), juniorskou dorosteneckou ani žákovskou extraligu, 1. ligu, regionální ligu nebo jinou zahraniční registrovanou soutěž). Výjimky může udělit vedení soutěže.
b) Nejnižší povolený věk hráče je 18 let. Každý hráč hraje na vlastní zodpovědnost.
c) Je vyloučena účast žen.
d) Porušením některého z těchto pravidel budou kontumovány veškeré zápasy, do kterých hráč nastoupil.
a) Domácí tým zajišťuje rozhodčího a časomíru. Pokud je nedokáže zajistit, musí utkání pískat některý z domácích hráčů. Pokud domácí tým nezajistí rozhodčího, je utkání kontumováno ve prospěch hostů.
b) Domácí tým zajišťuje zápis k utkání, který řádně vyplní a odevzdá k vyplnění hostujícímu týmu. Po skončení utkání zkontroluje zápis a podpisem obou kapitánů oba týmy souhlasí s vyplněným zápisem.
c) Domácí tým má povinnost neprodleně, nejdéle však do 24 hodin od skončení zápisu, poslat ofocenou kopii zápisu na email uvedený v zápise (WhatsApp vedení soutěže).
Aby mohl tým nastoupit k utkání, musí být schopen na začátku utkání postavit minimálně 7 hráčů v poli a brankáře.
a) V případě, kdy jsou oba týmy na ledě a jeden z nich odmítá z jakéhokoli důvodu hrát, hlavní rozhodčí varuje kapitána odmítajícího týmu, že musí začít hrát během 30 vteřin. Jestliže tým stále odmítá hrát, hlavní rozhodčí mu uloží menší trest pro hráčskou lavici. Pokud se stejný případ opakuje nebo pokračuje, hlavní rozhodčí ukončí utkání.
b) Jestliže tým není na hřišti a nenastoupí na led k zahájení hry, přestože mu to hlavní rozhodčí nařídil prostřednictvím kapitána, hlavní rozhodčí poskytne odmítajícímu týmu lhůtu dvě minuty, aby znovu zahájil hru. Pokud se tým vrátí k pokračování hry do uplynutí těchto dvou minut, bude mu uložen menší trest pro hráčskou lavici. Pokud tým stále odmítá nastoupit na led, hlavní rozhodčí ukončí utkání a případ oznámí vedení soutěže.
c) Tým, který odmítá zahájit hru s předepsaným počtem hráčů na ledě, vzdává utkání ve prospěch soupeře.
d) Pokud během utkání nemůže tým poslat na led z důvodu trestů či zranění požadovaný počet hráčů, bude utkání předčasně ukončeno ve prospěch soupeře.
e) Tým, který se nedostaví k utkání, prohrává utkání kontumačně 5:0 a je povinen uhradit 50 % nákladů na hrací plochu, rozhodčího a časomíru.
a) Každý tým musí z hráčů v poli uvedených v sestavě pro utkání určit kapitána a nejvíce dva náhradní kapitány.
b) Tým nemůže měnit kapitána nebo náhradní kapitány během utkání. Pokud je kapitán vykázán z utkání nebo nemůže pokračovat ve hře z důvodu zranění, jeden z náhradních kapitánů může převzít jeho povinnosti.
c) Označení kapitána a asistentů kapitána musí být provedeno do zápisu před utkáním a zároveň musí mít hráči označeni dres (C, A).
a) Výstroj odporující pravidlům, výstroj nevyhovující normám IIHF a výstroj považovaná za nezpůsobilou ke hře se hodnotí jako nebezpečná výstroj a na hráče používající takovou výstroj se vztahují tresty.
b) Hráč, který používá nebezpečnou výstroj, bude vykázán z ledu a jeho týmu bude hlavním rozhodčím vysloveno varování. Tomuto hráči nebude dovoleno účastnit se hry, dokud nevyhovující výstroj nebude opravena nebo odstraněna.
c) Nebezpečná výstroj zahrnuje nošení chrániče očí takovým způsobem, který může způsobit zranění soupeři, používání neschválené výstroje, používání nebezpečných bruslí nebo hole odporující pravidlům, nenošení výstroje pod dresem (kromě rukavic, helmy a brankářských chráničů nohou) a odstranění dlaně z jedné nebo obou rukavic.
Hraje se dle pravidel ČSLH v duchu fair-play.
a) Základní hrací doba se skládá ze tří patnáctiminutových třetin čistého času hry.
b) Třetiny jsou odděleny minimálně minutovou přestávkou.
c) Týmy si vymění strany na začátku každé třetiny.
d) Ledová plocha se může upravit před začátkem každé třetiny. Při úpravě ledové plochy je přestávka prodloužena na dobu nezbytně nutnou.
e) Samostatné nájezdy následují po třetí třetině, pokud je stav po odehrání základní hrací doby nerozhodný. Samostatné nájezdy k určení vítěze utkání zahrnují tři nájezdy pro každý tým (pokud je třeba), a je-li stav po třech nájezdech dále nerozhodný, jsou následovány samostatnými nájezdy k určení vítěze utkání s náhlou smrtí, kde si týmy prohodí pořadí samostatných nájezdů.
Domácí tým je povinen zajistit časomíru k utkání. Pokud není možné časomíru zajistit na ZS, musí zajistit alespoň měřiče času, který bude pravidelně informovat oba týmy o zbývajícím čase do konce třetiny. Každý tým má nárok na jeden 30sekundový time-out kdykoliv během utkání.
a) Hraje se dle pravidel ČSLH.
b) Nesportovní chování vůči rozhodčím nebude trestáno 2 minutami, ale i 10 nebo 20 minutami osobního trestu.
c) Vedení soutěže přezkoumá každý vyšší trest a může dodatečně hráče potrestat zákazem startu na další utkání.
d) Za OT proti rozhodčím bude hráč potrestán zákazem startu na další utkání.
e) Za bitku v utkání (musí být uvedeno v zápise o utkání) budou hráči potrestáni zákazem startu min. na další 2 utkání.
f) Následné tresty pro hráče: za dva osobní tresty na 10 min. následuje zákaz startu na jedno následující utkání. Za osobní trest na 20 min. následuje zákaz startu na jedno následující utkání. Za napadení rozhodčího následuje zákaz startu na následujících 10 utkání.
g) Hrubé fauly: hrubé fauly (vražení na hrazení, zásah do oblasti hlavy a krku, bodyček, strom, menší potyčka/šarvátka) budou trestány 5 min. trestem v utkání. Hráči mohou po uplynutí trestu pokračovat v utkání bez dalšího postihu. Při druhém 5 min. trestu v utkání následuje automaticky OT na 20 min. (musí být uvedeno v zápise o utkání).
Pokud hráči nebo funkcionáři na hráčské lavici slovně napadají rozhodčího, rozhodčí varuje kapitána týmu. Při dalším porušení tohoto pravidla následuje trest na 2 minuty.
Hráči, kteří se účastní bitky (když hráči nedbají pokynů o ukončení šarvátky ze strany rozhodčích), budou vyloučeni na 5+KO (v zápise o utkání bude v poznámkách napsáno, že se jedná o bitku). Případný další trest bude posuzován dodatečně a hráč může být vyloučen min. na 2 a více utkání nebo ze soutěže (dle závažnosti provinění nebo zranění soupeře v bitce).
Brankář nemusí mít stejný dres jako jeho tým, nesmí mít však dres podobný druhému týmu.
a) Tým si může po dohodě s jiným účastníkem soutěže zapůjčit brankáře, nesmí se to však stát pravidlem. Pokud nemá tým k utkání brankáře, musí se do branky postavit kterýkoliv jiný hráč mužstva. Bez brankáře není možné zápas odehrát.
b) Na základě dohody vedoucích mužstev na předsezónní schůzi bylo dohodnuto, že tým, který nemá dostatečný počet hráčů k utkání, si může od jiného týmu v soutěži vypůjčit 2 hráče do pole. Půjčení hráči mohou doplnit tým max do 10 hráčů do pole! V případě dostatku vlastních hráčů nesmí půjčení hráči v utkání nastoupit! Tito hráči budou uvedeni v zápise o utkání pod svým jménem a bude u jejich jména poznámka PH (půjčený hráč). Těmto hráčům nebudou započítané body a menší tresty do KB. Vyšší tresty však zůstávají v platnosti i pro půjčené hráče.
a) Fyzické napadení rozhodčího.
b) Opakované vulgární napadání rozhodčích.
c) Likvidační zákrok nebo přílišná hrubost, která vedla k vážnému zranění protihráče.
d) Nastoupení hráče v registrované soutěži.
a) Opakované zjištění hráče, který není na soupisce.
b) Předem neodůvodněné nedostavení se na 2 utkání.
a) Pokud se oba týmy dohodnou, je možné změnit čas utkání. Družstva si ovšem musí sama zajistit volný termín a informovat vedoucího soutěže minimálně den před řádným termínem o přesunu času utkání.
b) Pokud chce jeden tým odložit utkání a druhý tým s tím nesouhlasí, utkání se neodkládá.
a) Vedoucí týmu musí před začátkem soutěže odevzdat soupisku, na které bude minimálně 1 brankář a 10 hráčů.
b) Soupiska hráčů s podepsaným souhlasem o startech na vlastní nebezpečí v soutěži musí být poslaná na WhatsApp skupinu vedení soutěže do konce 1. periody (5. kolo).
c) Doplnění soupisky je možné kdykoliv během sezóny, ale hráč musí mít podepsaný souhlas o startech na vlastní nebezpečí na soupisce týmu. Změna musí být oznámena vedení soutěže (stačí na WhatsApp skupinu).
a) Body v utkání se počítají systémem: 3 body za výhru, 2 body za výhru po nájezdech, 1 bod za prohru po nájezdech, 0 bodů po prohře.
b) Při remíze se rozhoduje v samostatných nájezdech, kdy se jedou 3 na každé straně (ty musí jet pokaždé jiný hráč) a v případě nerozhodnutí po 3 nájezdech se dál pokračuje stylem náhlá smrt. Tyto nájezdy může jet již tentýž hráč, co nájezd jel.
c) V tabulce rozhoduje:
Startovné se neplatí.
a) Vedení soutěže: vedoucí týmů + vedoucí rozhodčích.
b) Vedení soutěže má na starost rozpis utkání, kontrolu dodržování pravidel.
c) Vedení soutěže má možnost při naléhavých situacích svolat schůzi zástupců týmů, vyvolat hlasování, a to minimálně 4 dny předem telefonicky. Dále rozhoduje o kontumaci utkání a trestech za závažné fauly a porušení pravidel.
V zápise o utkání musí být čitelně tiskacím písmem vyplněno číslo dresu, post, jméno hráče, název týmu, kapitáni a asistenti, hrací den a čas, výsledek včetně třetin, vstřelené branky, asistence, tresty. Zástupce týmu zodpovídá za správně vyplněný zápis. Pokud se prokáže, že v zápise jsou chyby, bude provinivší tým upozorněn. Pokud se budou chyby opakovat, zápis bude označen jako špatně vyplněný a může dojít ke kontumaci utkání.
a) Utkání budou pískat rozhodčí, ve výjimečných případech hráči domácího týmu.
b) Domácí tým zajišťuje rozhodčího a časomíru.
c) Během utkání nesmějí s rozhodčími diskutovat hráči o trestech nebo sporných situacích. S rozhodčími smějí diskutovat pouze kapitáni nebo jejich asistenti, v nepřítomnosti kapitána, kteří mají patřičné označení v zápise a na dresu. Za diskutování s rozhodčím pro nekapitány hrozí trest za nesportovní chování.
HC Rytíři Vildštejn / Wild Knights – vedoucí týmu: Václav Florián
IHT Brimstones Cheb – vedoucí týmu: Vlastimil Postl
HC Stadion Cheb C – vedoucí týmu: MUDr. Ilja Horník
HC Mariánské Lázně "B" – vedoucí týmu: Miroslav Musil
PSK 96 Cheb – vedoucí týmu: Pavel Mičuda
HC Vikings Sokolov – vedoucí týmu: Filip Vaněček
Za rozhodčí – Luděk Belka